Czarnotka oswaja torebki

Witam Cię bardzo serdecznie!

Nazywam się Anna Czarnota, moją super mocą jest konstruowanie i szycie torebek.

Co mnie zachęciło do uszycia pierwszej torebki? To, że nie mogłam znaleźć idealnego modelu dla siebie. A to wielkość nie taka, albo wzór taki nijaki, albo beznadziejnie rozmieszczone kieszonki… Nie pozostało mi nic innego, jak uszyć sobie torebkę na miarę! Maszynę mam, materiał mam, pogląd na efekt końcowy mam!

Ale co dalej??

  • Jak się za to zabrać?
  • Od czego zacząć?
  • Z jakich elementów szyć?
  • Yyyy i w jakiej kolejności zszywać elementy?
  • A czy te materiały będą do siebie pasować?
  • Jak, do jasnej ciasnej zamontować, pasek??
  • A suwak? Zgroza! Zrobię na magnes, wcale nie potrzebuję zamka, będę uważać na złodziei! Zresztą… u nas nie ma złodziei… Chyba…

Znasz to uczucie dezorientacji? Wielkie plany, torebka już na wyciągnięcie ręki, a tu nagle pustka w głowie. Znikąd pomocy, bo nikt w sieci nie szył takiej torby, jak sobie wymyśliłam, żadnych tutoriali, wykrojów, zresztą kto by miał czas przeszukiwać cały pinterest.

„Myśl, myśl! Jesteś inżynierem, co to dla ciebie”. No właśnie! Usiadłam z herbatką, narysowałam, jaki efekt końcowy chcę osiągnąć, z jakich elementów powinien się składać, z jakich wymiarów, żeby torebka mi „się złożyła”. Obmyśliłam kolejność szycia, skorygowałam elementy 😉 no i do dzieła!

Jest!!!

Nie był to ideał. Trzeba było trochę tu skrócić, tam doszyć, oczywiście POPRUĆ (też nienawidzisz pruć???). Ale, miałam swoją upragnioną torebkę!!! Boszzz, byłam dumna jak paw! A jeszcze jak się teściowej pochwaliłam i powiedziała, że ONA TEŻ CHCE TAKĄ, to już w ogóle ;D

Chciałabym Ci zaoszczędzić tych wszystkich problemów, bo wiem, jak to może zniechęcić, ile materiału i czasu można zmarnować i nie być zadowoloną z efektu. Wiele osób zgłaszało się do mnie z prośbą o pomoc, tutorial, wykrój. Stąd moja decyzja – założę bloga!

Jestem totalnym samoukiem. Wszystko, co tu znajdziesz jest efektem wielu, bardzo wielu moich błędów, poszukiwań, godzin pracy. Być może szyję niezgodnie ze sztuką, ale jeżeli coś jest głupie, a działa, to przestaje być głupie! 

Znajdziesz tu wykroje, instrukcje szycia, filmiki instruktażowe. Wszystko, co potrzebne do oswojenia własnej, wymarzonej torby <3

Pozdrawiam cieplutko,

Ania


Zostaw swój komentarz